Rüya emeklilik: Konforun tadını çıkarabileceğiniz 10 ülke

Kosta Rika, ülkedeki yaşamı her zamankinden daha kolay hale getiren 180 günlük yeni turist vizesi sayesinde listenin başında yer aldı. Forbes’a göre, ayrıca ülkenin çevresel sürdürülebilirliğe olan bağlılığı da bunu özellikle cazip bir seçenek haline getiriyor .

Kosta Rika’nın büyülü güneşi altında , yeni bir yuva arayanlar için fırsatlar ülkesi açılıyor. Fiyatlar yüksek olabilir ama yaşam kalitesi beklentileri aşıyor: gelişmiş altyapı, üst düzey sağlık hizmetleri ve kayda değer hizmetler. Burada emekli bir çift ayda 2.000 dolara konforun tadını çıkarırken, bekarlar ayda 1.600 dolara bu ülkenin güzelliklerini yaşayabiliyor.

Portekiz, Avrupa’da yaşama hayali kuranlar için harika bir seçim. Şaşırtıcı derecede uygun fiyatlı, çekici bir yaşam tarzı sunuyor. Araştırmalar, bir çiftin ayda 2.200 dolar kadar az bir parayla rahatlıkla yaşayabileceğini, bekarların ise ayda yaklaşık 1.700 dolar

Meksika , sömürge mirası, tropik plajlar ve değişken iklimin eşsiz bir birleşimine sahip bir ülkedir. Burada entegrasyonu, arkadaş edinmeyi ve uyumu kolaylaştıran güçlü göçmen toplulukları oluşturuldu. Bir çift ayda 1.500 ila 2.000 dolar arasında mütevazı ama rahat bir yaşam tarzına sahip olabiliyor. Ancak bekar insanlar bile seçtikleri yaşam tarzına ve yaşadıkları bölgeye bağlı olarak ayda 800 ila 1.200 ABD Doları arasındaki konforun tadını çıkarabilirler. Meksika, birçok ABD şehrine göre önemli ölçüde daha düşük bir yaşam maliyeti sunarak düzenli olarak restoranları, kültürel etkinlikleri ziyaret etmenize ve ülkenin yeni bölgelerini keşfetmenize olanak tanır.

Panama, kusursuz fırsatları ve mükemmel yaşam kalitesi nedeniyle yaşanacak en iyi ülkelerden biri olmaya devam ediyor. Ülkenin konaklama seçenekleri eşsizdir ve emekli vizesi programları mükemmel fırsatlar sunmaktadır. Bir çift, tüm temel yaşam masraflarını karşılayan ayda 2.000 dolardan başlayan bir bütçeyle Panama’da tatmin edici bir hayatın tadını çıkarabilir. Bekar insanlar ayda 1.200 dolar kadar az bir harcama yapmayı bekleyebilirler, bu da rahat ve çoğunlukla lüks bir yaşam standardı sağlar.

Avrupa’da göç için önerilen ülkelerden biri olan Yunanistan , birçok emeklinin değer verdiği gerçek bir yaşam tarzı sunuyor. Yunanistan’ın cazibesi rahat ve sağlıklı Akdeniz yaşam tarzına dayandığından, burada yaşamanın maliyeti önde gelen ülkelere göre çok daha düşük olabilir. Kiraya gelince, şehir merkezinde tek odalı bir daire için rakamlar 331 ila 662 dolar (300-600 euro) ve merkez dışında 276 ila 552 dolar (250-500 euro) arasında değişebilir. Gayrimenkul almayı düşünenler, 250.000 Euro (yaklaşık 276.265 $) yatırım karşılığında giriş sağlayan Altın Vize ile ilgileniyor.

Kolombiya, çeşitli doğal güzellikleri, misafirperver insanları ve ulaşılabilirliği sayesinde birçok kişiye hitap eden bir destinasyondur. Ülke, çeşitli manzaralarıyla ünlüdür ve dünyadaki en fazla biyolojik çeşitliliğe sahip ikinci ülkedir. Burada yaşamak, daha küçük kasabalarda aylık 1.000 dolardan başlayan, Medellin gibi daha popüler kasabalarda ise 2.000 dolardan başlayan fiyatlarla rahat olabilir. Örneğin Bogota şehrinde aylık yaklaşık 1.000$ karşılığında konut kiralayabilirsiniz.

Araştırma sonuçlarına göre İspanya , sadece güneşli manzaralarıyla değil, ünlü sağlık sistemiyle de çekiciliğiyle dikkat çekiyor. Avrupa’daki en düşük yaşam maliyetlerinden birine sahip olan buradaki gurbetçiler, bütçelerini zorlamadan canlı bir yaşam tarzının tadını çıkarabilirler. İspanya’da yaşamak ekonomiktir: Bir çift ayda 2.000 dolardan başlayarak rahat bir hayata sahip olabilirken, bekar insanlar 1.500 ila 2.000 dolar arasında harcayabilir.

Genellikle Asya’nın “gizli mücevheri” olarak adlandırılan Malezya , yeni sakinler için ilginç bir seçimdir. Büyüleyici manzara, dost canlısı bölge halkı ve bütçe dostu yaşam tarzının eşsiz bir kombinasyonunu sunar. Malezya’ya seyahat eden bir çift, ayda 2.000 dolarlık rahat bir hayatın tadını çıkarıyor. Aynı zamanda bekar insanlar ayda yaklaşık 1000 dolar karşılığında tatmin edici bir hayatın tadını çıkarabilirler.

Fransa, alp disiplininde kayak yapmaktan bağ bölgelerine ve moda başkenti Paris’e kadar inanılmaz çeşitlilik sunan bir ülke. Yüksek kültürü, mükemmel tıbbi bakımı ve rahat bir yaşam tarzını birleştirir. Ayrıca Toulon’da deniz manzaralı ve plajlara yakın üç odalı bir daireyi ayda yaklaşık 800 euro (847 $) karşılığında kiralayabileceğinizi de belirtmekte fayda var. Fransa’daki sağlık sistemi, Amerika Birleşik Devletleri’ndekinden önemli ölçüde daha düşük fiyatlarla yüksek kaliteli bakım sunuyor ve bu da ülkeyi kaliteli, uygun fiyatlı bir Avrupa yaşam tarzı arayanlar için mükemmel bir seçim haline getiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x